Szwajcarski szyk okularowy

800x562px7

Jako Stylista Opraw Okularowych, zwiedzając różne zakątki świata, podświadomie szukam salonów optycznych. Krążąc po ulicach Lugano – małego miasteczka w Szwajcarii – natknąłem się na dużą, szklaną witrynę. Ten widok od razu upewnił mnie w tym, że trafiłem w dobre miejsce. Widniejące na szybie nazwy znanych marek, modne modele opraw ukazane w możliwie najbardziej atrakcyjnej odsłonie, prawdziwie estetyczna wystawa – wszystko wydaje się być kierowane schematem, który możemy spotkać, podziwiając placówki salonów optycznych, również w Polsce. Jednak, kiedy spojrzałem na dolną część witryny, dostrzegłem na szybie bardzo istotny napis: „Stilisti Internazionali“. Właśnie ten napis poparł mój wcześniejszy pogląd na tę kwestię.
Mianowicie, za każdą oprawą okularową stoi jej projektant. Każda z opraw została zaprojektowana z unikalnym pomysłem, na który składają się m.in. kolorystyka, kształt czy też tworzywo, z którego została ona wykonana. Istnieje również klamra, łącząca wszystkie, dotąd indywidualne, cechy oprawy – jest to styl.
Zwracając uwagę na te cechy, oprawy nie tylko zostają lepiej dobrane. Odczuwalne zostają również zadowolenie oraz wdzięczność ze strony klienta.
Stylistyczne techniki doboru opraw zdecydowanie podnoszą wzrost ich sprzedaży. Aktualnie są one czymś niezbędnym w pracy optyka.
Oprawy okularowe nie są elementem mody, która z biegiem czasu i tak przeminie. Stylista Opraw Okularowych odziałuje na przemiany i ewolucję zawodu Optyka i Optometrysty.
To tu w salonie optycznym odbywa się się sprzedaż, która będzie mogła się rozwijać poprzez fachowe doradztwo stylistyczne.

Oprawy powinny być dobierane do stylu, charakteru, kształtu twarzy i głowy, profilu bocznego i górnego twarzy, z uwzględnieniem barw personalnych, pigmentacji skóry czy koloru włosów.
Okulary dziś to nowy atrybut stylu oraz część całego wizerunku. Bez względu na to czy są to oprawki wspomagające pracę przed ekranami elektronicznymi, do noszenia na co dzień, czy też do ochrony przed światłem słonecznym.

Trafnie określony Styl, to jeden z najważniejszych elementów podczas stylizacji opraw, dlatego zapraszam na oferowane przeze mnie dwudniowe szkolenia Stylisty Opraw Okularowych, które prowadzone są na 1 i 2 poziomie oraz stopniu trzecim MasterClass: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie

>> czytaj także: Typ młodzieżowy_blog18 

Serdecznie zapraszam do obserwowania nas na stronie oraz kontaktu na Facebooku i Instagramie

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.