O nas

425245_3183953854206_1507001507_n

OLAF TABACZYŃSKI

Jest Trenerem, praktykiem i twórcą autorskiego, międzynarodowego programu make-upu, wizażu i stylizacji, oraz analizy kolorystycznej, kolorymetrii i pigmentologii w makijażu permanentnym, technik doboru zapachów, technik doboru fryzur i barw w czasie koloryzacji.
Jest twórcą nowych kompetencji na rynku optycznym i autorem nazwy „Stylista Opraw Okularowych”. Stworzył autorski program 11 technik doboru opraw okularowych.

Na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu studiował wzornictwo przemysłowe, architekturę wnętrz i rysunek. Jest też absolwentem „Visagist Academy Git Vare” w Szwecji i Niemczech oraz Szkoły „Revlon” w Wielkiej Brytanii i kursów Ruby Hammer w Londynie. Zdobył tytuł Mistrza Świata Makijażu Profesjonalnego w Dusseldorfie (Niemcy) i Mistrza Polski Makijażu i Stylizacji. Zasiadał jako juror Mistrzostw Świata MUA, Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu oraz polskich eliminacji do Mistrzostw Świata, a także w konkursach dla młodych krawców i projektantów o „Małą Pętelkę” i konkursie dla projektantów mody o “Srebrną Pętelkę”.

Od dwudziestu kilku lat  jest dyrektorem artystycznym i właścicielem Akademii Wizażystyki „MAESTRO”. Produkuje też własny, autorski sprzęt do Analizy Kolorystycznej C.A.S.

W czasie swojej wieloletniej działalności ten charyzmatyczny Artysta miał okazję, i ogromną przyjemność, pracować z najpiękniejszymi i najbardziej znanymi kobietami świata. Obsługiwał najważniejsze konkursy piękności w Polsce i Grecji  (Miss Polonia, Elite Model Look. Miss Polski i Miss Polski Nastolatek).
Pięciokrotnie z rzędu w czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes przygotowywał stylizacje i makijaże gwiazd jako główny wizażysta firmy “Revlon” na wschodnią Europę.
Małgorzacie Ostrowskiej zaprojektował i wykonał bodypainting na okładkę płyty „Instynkt” oraz przygotował makijaże do teledysku „Nie uwierzę” stworzonego do konkursu na Eurowizję.
Firmie Pierre Rene zaprojektował kolorystykę dla linii kosmetycznej „Exclusive”.

Wielokrotnie był prelegentem na Międzynarodowych Sympozjach i Konferencjach  Mikropigmentacji Medycznej i Estetycznej świata PMU w Polsce i na świecie (m.in. Irlandia, Wietnam, Ukraina, Lotwa). Był wielokrotnym jurorem na Międzynarodowych Mistrzostwach Makijażu Permanentnego PMU w Polsce i na świecie.

Od 2016 roku jest organizatorem Mistrzostw Polski MAKE-UP TALENT SHOW by Olaf Tabaczyński, które są eliminacjami do Mistrzostw Świata (2017, 2018, 2019) i Mistrzostw Europy (2020).

Pracę Olafa można było podziwiać na autorskim pokazie bodypaintingu w czasie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Malta” i na Targach Mody Poznań Fashion Fair, gdzie malował modelki w pokazach kolekcji Teresy Rosati, Ilony Kanclerz, Ewy Minge i Gosi Baczyńskiej.

Swoją wiedzę i umiejętności chętnie przekazuje innym. Szkolił w zakresie savoir vivre, kreowania wizerunku, analizy kolorystycznej i business dress code członków polskiego Rządu, polityków i biznesmenów z ponad 200 firm. Tworzy teatralne makijaże uczniom szkoły „Łejery”, prowadzi seminaria makijażowe i wykłady w znanych firmach. Bierze też udział w powstawaniu reklam i współpracuje z mediami, radiem i telewizją, popularyzując sztukę makijażu i stylizacji.

Miał ogromną  przyjemność malować : Hillary Clinton i Jej córkę Chelsea, Beatę Tyszkiewicz, Grażynę Kulczyk, Natalię Kukulską, Małgorzatę Sochę, Kasię Kowalską, Katarzynę Skrzynecką, Adriannę Biedrzyńską, Majkę Jeżowską, Paulinę Smaszcz-Kurzajewską, Ilonę Felicjańską, Ewę Wycichowską, Aleksandrę Nieśpielak, Agnieszkę Włodarczyk, Natalię Safran, Grażynę Torbicką, Omenę Mensah, Magdalenę Kumorek, Izabelę Trojanowską, Anitę Werner, Halinę Benedykt, Renatę Gabryjelską, Izabellę Łukomską-Pyżalską, Ewę Minge, Sylwię Lorens, Karolinę Dryzner, Ewę Hornich, Darię Widawska i setki innych, równie dla Niego ważnych Kobiet. W sumie spod Jego zręcznych dłoni wyszły tysiące makijaży.

Olaf Tabaczyński jest przemiłym i lubianym Artystą, który ma przy tym na swoim  koncie sporo ważnych nagród – Grand Prix Wielkopolski w kategorii wizerunku i wizażystyki przyznane przez Ośrodek Promocji Gospodarczej Wielkopolski “Unii Wielkopolan”. Wielokrotnie otrzymał tytuł Polskiego Kreatora Wizażu przyznany przez Polską Akademię Mody. A z ostatniej chwili jest laureatem „Złotej Perły Mody” przyznanej przez Polską Akademię Mody.