O nas

O NAS

ot1

Olaf Tabaczyński

Jestem artystą plastykiem, kreatorem wizerunku, pedagogiem, trenerem.

W 1997 roku stworzyłem autorski program stylistycznego doboru opraw okularowych opierający się o naukowe podstawy i tworzyłem nazwę „Stylista Opraw Okularowych”, która wpisała się w słownictwo branży optycznej. W tym zakresie posiadam akredytację najważniejszych środowisk optycznych w Polsce. Propaguję spersonalizowany dobór okularów u klientów indywidualnych w salonach optycznych na terenie Polski, Europy i świata. Na przestrzeni lat zrealizowałem kilkadziesiąt projektów na terenie całego kraju – dzieląc się swoim doświadczeniem, a jednocześnie zbierając cenne i unikatowe dla branży informacje na temat rynku optycznego w Polsce.

Opracowałem zasady makijażu dla osób noszących okulary i szkła kontaktowe. W 2017 uzyskałem akredytacji Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych dla nowatorskiego projektu „Makijaż dla osób noszących soczewki kontaktowe”.

Stworzyłem autorskiego programu analizy i mierzenia kolorów w makijażu profesjonalnym i permanentnym oraz międzynarodowego programu make-up, wizażu i stylizacji, a także technik doboru zapachów.

Jestem absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, na 3 wydziałach: wzornictwo przemysłowe, architekturę wnętrz i rysunek, szkoły makijażu „Visagist Academy Git Vare” w Szwecji i Niemczech oraz Szkoły „Revlon” w Wielkiej Brytanii oraz kursów Ruby Hammer w Londynie. W 2019 rozpocząłem kolejne studia podyplomowe i uzyskałem tytuł Optometrysty.

W 1995 zdobyłem tytuł Mistrza Świata MUA&Style w Dusseldorfie. Wielokrotnie zasiadałem jako juror Mistrzostw Świata/Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu Klasycznego oraz Mistrzostw Świata/Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu Permanentnego w Polsce. Od 2015 roku jako juror, prelegent i szkoleniowiec wziąłem udział w ponad 50 wydarzeniach w Polsce i na świecie (m.in. w Niemczech, Francji, Holandii, Włoszech, Łotwie, Irlandii, Czechach, Szwajcarii, Rumunii, Ukrainie, Wielkiej Brytanii, Armenii i Wietnamie). Wielokrotnie byłem jurorem w konkursach dla młodych krawców i projektantów o „Małą Pętelkę” i konkursie dla projektantów mody o “Srebrną Pętelkę”. Jestem dyplomowanym Mistrzem Wizażystyki i Stylizacji oraz Egzaminatorem państwowego zawodu wizażysta/stylista w Komisjach Egzaminacyjnych dla Izb Rzemieślniczych w Polsce.

Od 1996 roku jestem dyrektorem artystycznym i właścicielem Akademii Wizażystyki „MAESTRO”, która kształci przyszłych makijażystów, wizażystów i stylistów. Prowadzę również szkolenia dla fryzjerów z zakresu doboru koloru w koloryzacji i technik projektowania fryzur. Z zakresu makijażu permanentnego prowadzę szkolenia dla linergistek: „Kolorymetrię i Pigmetnologię w PMU”, „Antropometrię Brwi” i „Architekturę Ust”. Dla branży optycznej prowadzę szkolenia z zakresu „Stylisty Opraw Okularowych”, „MakeUp For Glasses” i „Style w komunikacji”. Dla firmy HOYA Lens Poland prowadzę autorski program szkoleń „Asystent sprzedaży opraw” (2020/2021/2022) w ramach Hoya Faculty.

Produkuję własny, autorski sprzęt do analizy pigmentacyjnej (mierzenia kolorów) wykorzystywany w każdej przestrzeni związanej z kolorami, czyli przy doborze okularów, makijażu, makijażu permanentnego i we fryzjerstwie.
Od 2016 organizuję własne Mistrzostwa Polski „Make-Up Talent Show by Olaf Tabaczyński”, które od 2018 zostały eliminacjami do Mistrzostw Świata/Europy w Dusseldorfie (Beauty Dusseldorf).

Obsługiwałem najważniejsze konkursy piękności w Polsce i Grecji (Miss Polonia, Elite Model Look, Miss Polski i Miss Polski Nastolatek, Studentka Roku, Modelka Roku).

Pięciokrotnie z rzędu w czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes jako główny wizażysta na Europę środkową firmy kosmetycznej Revlon byłem odpowiedzialny za stylizacje i makijaże gwiazd.
Firmie Pierre Rene zaprojektowałem kolorystykę dla linii kosmetycznej „Exclusive” oraz tzw. „biblię produktów” zbiór zasad sprzedaży.
Byłem ambasador profesjonalnych pędzli do makijażu firmy „Pagano”.

Byłem autorem bodypaintingów na pokazach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Malta” i na Targach „Gardenia Poznań”. Podczas Targów Mody Poznań Fashion Fair malowałem modelki w pokazach kolekcji Teresy Rosati, Ilony Kanclerz, Gosi Baczyńskiej i Evy Minge.

Wiele lat współpracowałem z Polską Akademią Mody, gdzie malowałem do pokazów mody m.in. do pokazów Macieja Zienia, Kamili Froelke, Anny Pawłowskiej, Beaty Ruszkowskiej i Hanny Bieńkowskiej.
Wiele lat prowadziłem szkolenia w zakresie savoir vivre, kreowania wizerunku i business dress code członków Polskiego Rządu, polityków i biznesmenów z ponad 200 firm.

Miałem ogromną przyjemność malować: Hillary Clinton i Jej córkę Chelsea, Beatę Tyszkiewicz, Grażynę Kulczyk, Natalię Kukulską, Małgorzatę Sochę, Kasię Kowalską, Katarzynę Skrzynecką, Adriannę Biedrzyńską, Majkę Jeżowską, Paulinę Smaszcz, Ilonę Felicjańską, Ewę Wycichowską, Aleksandrę Nieśpielak, Agnieszkę Włodarczyk, Natalię Safran, Grażynę Torbicką, Omenę Mensah, Magdalenę Kumorek, Izabelę Trojanowską, Anitę Werner, Halinę Benedykt, Renatę Gabryjelską, Izabellę Łukomską-Pyżalską, Ewę Minge, Sylwię Lorens, Karolinę Dryzner, Ewę Hornich, Darię Widawska i setki innych, równie dla ważnych Kobiet. W sumie spod Jego zręcznych dłoni wyszły tysiące makijaży i stylizacji.

Osiągnięcia/nagrody/wyróżnienia:

2023 – Zdobywca „Złotej Perły 2023“ przyznanej przez Polską Akademię Mody
2019 – Laureat „Złotej Perły Mody“ przyznanej pierwszy raz w historii przez Polską Akademię Mody
2018 – Zdobywca nagrody „Kreator Wizażu 2018” – Polska Akademia Mody
2017 – Juror Mistrzostw Świata w Makijażu i Stylizacji – Dusseldorf/Niemcy
2016 – Zdobywca nagrody „Kreator Wizażu 2015”  – Polska Akademia Mody
2015 – Zdobywca nagrody „Kreator Wizażu 2014”  – Polska Akademia Mody
2000 – laureat Grand Prix Wielkopolski – Znak Jakości – kategoria Wizerunek i wizażystyka
1999 – Laureat Znaku Jakości z zakresu Kreowania wizerunku ludzi świata kultury, polityki i sztuki
1996 – Juror Mistrzostw Świata w Makijażu i Stylizacji – Dusseldorf/Niemcy
1995 – Mistrz Świata Makijażu Profesjonalnego i Stylizacji – Dusseldorf/Niemcy
1994 – Mistrz Polski Makijażu Profesjonalnego i Stylizacji – Warszawa

Publikacje dla (z ostatnich lat):

Magazyn OKO – Ogólnopolski kurier oftalmiczny (2017/18/19/20/21/22)
Optyk Polski – magazyn branżowy (2017/18/19/20/21/22)
Gazeta Optyka – Branżowy dwumiesięcznik (2017/18/19)
Beauty Forum Polska – magazyn branżowy (2018/19/20)
Forever – permanent make-up & medical micropigmentation – magazyn branżowy (2018/19)
Kosmetologia Estetyczna – dwumiesięcznik (2019)
Magazyn FASON – Grupa MTP (2018/19)
Dermatologia Estetyczna – publikacje naukowe

Monika Misiak-Tabaczyńska

Jestem pedagogiem, promotorem zdrowia, kosmetologiem, wizażystką i stylistką opraw okularowych.

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Studiów Edukacyjnych na kierunku Promocja Zdrowia i Socjoterapii oraz Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na kierunku Kosmetologia.

Od 1997 roku współtworzę autorski program stylistycznego doboru opraw okularowych i nazwę „Stylista Opraw Okularowych”, która wpisała się w słownictwo branży optycznej. Propaguję spersonalizowany dobór okularów u klientów indywidualnych w salonach optycznych na terenie Polski, Europy i świata. Na przestrzeni lat współrealizowałam kilkadziesiąt projektów na terenie całego kraju – dzieląc się swoim doświadczeniem, a jednocześnie zbierając cenne i unikatowe dla branży informacje na temat rynku optycznego w Polsce.

Od 1996 roku współprowadzę Akademię Wizażystyki „MAESTRO”, która kształci przyszłych makijażystów, wizażystów i stylistów. W latach 2007-2022 byłam trenerką w Akademii Walki z Rakiem w Poznaniu oraz członkiem założycielem Stowarzyszenia Psyche Soma Polis. Od 2021 jestem wykładowczynią i instruktorką Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, gdzie prowadzę wizaż, stylizację, estetykę twarzy i estetykę wizerunku. Prowadziłam liczne warsztaty makijażu i charakteryzacji. Byłam prelegentem Konferencji MakeUp Business. Współpracowałam z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w ramach Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz Biennale Sztuki dla Dziecka.

Od 2016 współorganizuję Mistrzostwa Polski „Make-Up Talent Show by Olaf Tabaczyński”, które od 2018 zostały eliminacjami do Mistrzostw Świata/Europy w Dusseldorfie (Beauty Dusseldorf).

Jurorka i współorganizatorka trzech edycji konkursu Fantasy World Make-Up w Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu.

Byłam współautorką bodypaintingów na pokazach mody podczas Targów „Gardenia Poznań”. Podczas Targów Mody Poznań Fashion Fair malowałam modelki w pokazach kolekcji Teresy Rosati, Ilony Kanclerz, Gosi Baczyńskiej i Evy Minge. Wiele lat współpracowałam z Polską Akademią Mody, gdzie malowałam do pokazów mody m.in. do pokazów Macieja Zienia, Kamili Froelke, Anny Pawłowskiej, Beaty Ruszkowskiej i Hanny Bieńkowskiej.

Prowadziłam szkolenia w zakresie savoir vivre, kreowania wizerunku i business dress code, makijażu i kosmetyki dla wielu firm, m.in.: Akademii Wystąpień Publicznych, Au Pair Anya, Profi Kurs, Progress Makers, Stary Browar, Budimex Nieruchomości, Powiatowe Urzędy Pracy w całej Polsce, Monarcha i Spółka, firm kosmetycznych Paese, Paloma, Pierre Rene.

Jako prelegent wystąpiłam na Konferencji Psychoonkologicznej z wykładem „Znaczenie wyglądu zewnętrznego w procesie zdrowienia i jego wpływ na samoakceptację”.

Prowadziłam cykl warsztatów dla studentów psychologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na temat kreacji własnego wizerunku, stylizacji i wizażu w ramach przedmiotu „Wizerunek publiczny”.

Publikacje artykułów dla:

Magazyn OKO – Ogólnopolski kurier oftalmiczny
Optyk Polski – magazyn branżowy

mt