Styl Romantyczny w oprawach

fbt

Charakterystyką stylu romantycznego rozpoczynamy cykl wpisów dotyczących stylu w stylizacji opraw.

W stylu romantycznym oprawa okularów powinna miękko opisywać i podkreślać kształt twarzy. Nie nadają się tu wzory zbyt geometryczne czy o sportowej konstrukcji i materiałach. Ten styl lubi motywy roślinne lub kwieciste.

Należy stylizować w oparciu o okrągłe, delikatne, miękkie kształty oraz wykończenia. Preferuje raczej mniejsze wzory.

Materiały:

Delikatne, forma i kształt mają służyć wrażeniu luksusu, lekkości, zwracać uwagę. Materiały powinny być szlachetne i wartościowe.

Styl Romantyczny w oprawach ceni najbardziej kolory, formy, ekskluzywność i wysoką estetykę.

Rynek fashion, w tym okulary jako część garderoby, to przestrzeń, która bazuje na określonych stylach. Warto zaczerpnąć merytorycznej wiedzy specjalistów, którzy podpowiedzą nie tylko co do nas pasuje, ale także w czym będziemy dobrze wyglądać.

>> czytaj także: O stylach w stylizacji opraw_blog13 

W następnych wpisach blogowych przedstawię kolejne rozróżniane style. Ich charakterystyka jest bardzo pomocna w pracy z klientem.

Serdecznie zapraszam do śledzenia nas na stronie oraz na Facebooku i Instagramiezobacz kiedy jest najbliższe szkolenie.

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.