Oprawy jako istotny element wizerunku

800x562px3

W dzisiejszym wpisie chciałbym opowiedzieć o moim faworycie wśród obrazów kina dla optyki okularowej. Część z Was z pewnością zna film produkcji Dextera Fletchera pt. „Rocketman“. To właśnie o nim Wam opowiem. Zapraszam do lektury!

Bohater tej niesamowitej ekanizacji, kryjący się pod pseudonimem Elton John, swoim wizerunkiem raczej odchodzi od kanonu greckich bogów, a jako kwitnący wokalista nie odnosił początkowo zbyt dużych sukcesów. Mało kto go zauważał, nie posiadał wielu fanów. Pytanie, które od razu się nam nasuwa, brzmi – dlaczego?

Otóż, oczywiste jest to, że aby wyróżnić się spośród tłumu, należy się wychylić. Mniej lub bardziej, ale jest to konieczne. Na świecie było, jest i wciąż przybywa całe mnóstwo osób o pięknym głosie. Stąd też konieczność pokazania się z jak najlepszej a zarazem wyjątkowej strony. Ta sama reguła dotyczy każdej branży!
Wracając do postaci Eltona Johna, jego kariera nabrała zniewalającego tempa, kiedy w swój image wprowadził zaskakujące fasony okularów. Za każdym razem były one ekstrawaganckie i przykuwające uwagę. Po prostu zdumiewające, jak jeden element wizerunku może zmienić czyjeś poczucie wartości! Dzięki odpowiednio dobranym oprawom, pokazał swoje wcześniej skryte „prawdziwe ja“ i odniósł wielki sukces.

Działania stylisty i kreatora wizerunku, z pozoru błahe, mogą okazać się naprawdę istotne w czyimś życiu. Dobrze dobrane oprawki to oprawki, które między innymi wyciągają nasze cechy wewnętrzne na światło dzienne. Wiele ludzi uważa, że książek nie należy oceniać po okładce, lecz warto pamiętać o tym, że nikt nie zabronił nam dobrze wyglądać 😉

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnego doboru opraw okularowych? Zapraszam wszystkich pasjonatów branży okularowej, mających bezpośredni związek z codziennym doborem opraw dla swoich klientów, na oferowane przeze mnie dwudniowe szkolenia Stylisty Opraw Okularowych, które prowadzone są na 1 i 2 poziomie oraz stopniu trzecim MasterClass: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie

>> czytaj także: Typ młodzieżowy_blog18 

Serdecznie zapraszam do obserwowania nas na stronie oraz kontaktu na Facebooku i Instagramie

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.