Wizaż w salonie optycznym

800x562px6

 

Prowadząc szkolenia Stylisty Opraw Okularowych, spotykamy na swojej drodze optyków, którzy chcą się rozwijać. Każdy z nich ma swoją perspektywę i wie jak jego salon ma funkcjonować w przyszłości. Widząc oczami wyobraźni przyszłe losy ich firmy, dostrzegają również podwyższoną jakość obsługi klienta.

Jako, że głównym wyróżnikiem stylistycznego doboru opraw jest moda, w naturalny sposób łączą się obszary, w których pracujemy już od wielu lat. Są to m.in. wizaż, kreowanie wizerunku oraz stylistyczny dobór opraw. Wszystie te odchodzące od siebie gałęzie, mają na celu sprawienie poczucia satysfakcji klienta. To właśnie zadowolony klient staje się później wizytówką naszego salonu optycznego, dlatego o niego trzeba dbać najbardziej.

Na czym właściwie polega makijaż dla osób noszących okulary?

Otóż, należy połączyć dobór makijażu z całą stylizacją opraw. Bierzemy wówczas pod uwagę wizerunek zewnętrzny, cechy charakteru, styl życia, potrzeby zmian oraz ogólne oczekiwania klienta.

W pierwszej fazie, na podstawie 11 technik SOO, dobieramy oprawy okularowe. Następnie wykonujemy makijaż indywidualnie dobrany pod klienta i jego wadę wzroku, biorąc pod uwagę kolorystykę i proporcje. Stylizujemy makijaż poprzez kształty i kolory w taki sposób, aby te wdzięcznie współgrały z cechami dobranych oprawek.

Kilka słów na temat Drzwi Otwartych z Wizażem w Salonie Optycznym.

Projekt o takim charakterze zapoczątkowaliśmy w marcu 2020r. w sieci Salonów Optycznych „Optyk Brejnak“.
Makijaż dla krótkowidzów, dalekowidzów oraz osób noszących soczewki kontaktowe cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rozbudzony apetyt klientów, bezpośrednio po stylistycznym doborze oprawek, został uzupełniony o indywidualne konsultacje oraz wykonanie profesjonalnego makijażu biorąc pod uwagę wadę wzroku, kształt twarzy, proporcje i wszelkie osobiste uwagi.

Makijaże łączą się z cechami soczewek w sposób naturalny, dlatego zupełnie inaczej były one wykonywane wśród krótkowidzów, dalekowidzów czy osób noszących soczewki kontaktowe.

Ogromne znaczenie ma indywidualne dopasowanie stylu oraz koloru makijażu, podobnie jak podczas doboru opraw.

Po całym wydarzeniu widoczne było ogromne zadowolenie i satysfakcja ze strony przybyłych klientów. Często spotkaliśmy się z wielkim zachwytem, wynikającym z pozytywnych stylistycznych zmian.

Jeżeli czujesz, że w Twoim salonie również powinny zostać wprowadzone makijażowe rewolucje, zapraszamy do kontaktu!

zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie

>> czytaj także: Typ młodzieżowy_blog18 

Serdecznie zapraszam do obserwowania nas na stronie oraz kontaktu na Facebooku i Instagramie

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.