Stylista Opraw Okularowych

optyk2
197870_195346513819238_3680948_n

Stylista Opraw Okularowych

Nasz styl życia ciągle się zmienia, ewoluuje. Dynamika zmian najbardziej widoczna jest w europejskich stolicach mody i stylu. Przeobrażenia naszego rynku wynikają z transformacji społecznych na różnych płaszczyznach. Żyjemy w świecie indywidualistów, którzy w swojej odmienności chcą jednak wpasowywać się w panujące trendy.

Optyk – kreator wizerunku

Taki sam proces zmian obserwujemy na rynku optyki okularowej. Dla salonów jest to niewątpliwie czas na podnoszenie kwalifikacji w kwestii nowych technik doboru opraw i sposobu ich sprzedaży. Kolejnym ważnym aspektem jest fachowe doradztwo stylistyczne na wysokim poziomie.

Zaczyna się liczyć umiejętność indywidualnego podejścia do klienta kupującego okulary, a przede wszystkim doboru spersonalizowanej oprawy. I tu zaczyna się rola stylisty opraw okularowych.

Ten nowy wymiar zaspokojenia stylu klienta ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania salonów optycznych. Praca stylisty opraw wkracza już w sferę fashion, a to dla klienta, w nowej rzeczywistości świadomościowej, oznacza utożsamianie się z firmą czy marką, która razem z nim tworzy jego niepowtarzalny styl.

Klient – modny indywidualista

Obecnie dobór opraw, oprócz trendów, powinien być bezwarunkowo zindywidualizowany i dopasowany do klienta. Uwzględniać nie tylko pasujące do niego kolory, jaką ma karnację, kolor włosów, kształt twarzy, głowy, profilu bocznego, profilu górnego, lecz przede wszystkim stylu i charakteru ich przyszłego właściciela.

Posiadacz okularów nie ogranicza się już do jednej oprawy, oczekując funkcji korekcyjnej. Przecież i tak wszystkie meandry techniczne są mu obce. Oprawy okularowe pełnią dziś jeden z ważniejszych elementów kreacji wizerunku. Stały się nieodłączną częścią stylu bycia, ubierania się, wyglądania czy noszenia się. Na naszych oczach oprawy nabrały nowego znaczenia i stanowią nieodłączny atrybut indywidualnego wizerunku.

>> czytaj więcej: Optyk jako doradca stylu_blog 2

Każdy chce wyglądać unikatowo i przede wszystkim dobrze czuć się w noszonych okularach. W każdej sytuacji i na każdą okazję, chcemy podążać za swoim stylem czy trendami. Dlatego optycy powinni otwierać się na nowy sposób dbania o zadowolenie klienta, a klienci zyskują gwarancję świetnego wyglądu i samopoczucia – dzięki pracy Stylisty Opraw Okularowych.

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.