Style oprawek na trasie Londyn-Hongkong

dav
dav
dav
rhdr
dav
dav
dav
rhdr
cof
rpt
sdr
dav

Tuż przed podróżą pomiędzy kontynentami, na londyńskim lotnisku Heatrow, zatrzymaliśmy się w strefie Duty Free. Naszego współtowarzysza podróży zainteresowały tam okulary przeciwsłoneczne marki Rayban. Moja ciekawość Stylisty Opraw Okularowych została tym samym rozbudzona…

Zastanawiałem się jakie będą jego wybory. Zauważyłem, że trafność dopasowania i doboru była raczej przypadkowa. Mój znajomy sięgał po oprawki, które były zgodne z jego dotychczasowymi przyzwyczajeniami.

Odniosłem wrażenie, że chętnie skorzystałby z konsultacji w kwestii doboru oprawek. Po kilku minutach rozmowy zacząłem proponować okulary przeciwsłoneczne na podstawie jego temperamentu i sposobu funkcjonowania. Obejrzeliśmy także okulary innych marek, aż po pewnym czasie znaleźliśmy je. Są! Te wyważone pomiędzy moimi specjalistycznymi poradami, a jego preferencjami, piękne okulary typu „słoneczko” marki Oakley. Chwilkę nam to zajęło, jednak zdecydowanie się opłaciło. Wybrane oprawy leżały jak ulał, zarówno na twarzy, jak i nosie i uszach. Nawet kolor był perfekcyjny. Drobne wątpliwości pojawiły się jedynie w kwestii ceny.

Ponieważ wiem, że wybór opraw okularowych nie powinien odbywać się pod presją, postanowiłem zostawić na chwilę znajomego i pooglądać w tym czasie oprawki innych marek. On okazał się jednak tak oczarowany tempem i sprawnością wyboru okularów, że zdecydował się na zakup tych, które wspólnie dla niego wybraliśmy.

W tak dobrym nastroju polecieliśmy do Hongkongu. Różnic kulturowych czy społecznych, z którymi tu się spotkałem, nie sposób opisać. Choć nie byłem pierwszy raz w Azji, Hongkong zaskoczyły mnie kompletnie. Nie byłem gotowy przyswoić tak wielu różnic. Wcześniejsze podróże nie przygotowały mnie na to, co zobaczyłem. Jestem pewien, że jest to jedno z ważniejszych miejsc na świecie. Oprawy produkuje się tutaj na niezwykłą skalę. Te, które tutaj widziałem, dorównują technologiczne całemu przemysłowi, jak również strukturze miasta.

Widziałem oprawki, których wcześniej nie znałem. Patrzyłem na oferty marek selektywnych, premium, lub takich, których sklepy spotykaliśmy niezwykle często, jednak w Hongkongu zetknąłem się z naprawdę śmiałymi projektami, rozwiązaniami, innowacyjnością i technologią. Oprawki były piękne, nowoczesne i zupełnie inne. Designersko zaprojektowane, spójne, a jakże odmienne od tych dostępnych w Europie. Opawy na nosach biznesmenów zachwycały również kolorami o bardzo bogatej palecie. Do dziś myślę o wielu z nich!

>> czytaj także: Moda okularowa w Amsterdamie_blog9

Zauroczony różnorodnością, zapragnąłem dokumentować te wspaniałe okulary prezentowane i noszone na twarzach mijających mnie przechodniów. Niestety, po kilku podjętych i nieudanych próbach, zaprzestałem, ponieważ nikt nie chciał zgodzić się na nagranie.

Mimo to, jestem zachwyconm calym tym doświadczeniem. O ile mniejsze byłoby moje spojrzenie, gdyby nie ta wyprawa! Mam wrażenie, że Hongkong manifestuje swą siłę poprzez niezwykły styl, który odnalazł swój wyraz w oprawkach okularowych.

Wzbogacony nowym doświadczeniem i spojrzeniem na style opraw okularowych, zapraszam na moje szkolenia na pierwszym i drugim stopniu, oraz na poziomie master: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie.

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.