Oświetlenie w salonie optycznym

s1

 

Światło często określa i porządkuje nasze życie. Jego natura jest bowiem obszarem badań i zastosowania dla całej optyki.

Soczewki zawarte w stylowych i dobrze dobranych oprawkach, załamują promienie słoneczne a zarazem wspomagają odpowiednią pracę układu optycznego oka.

Aby nasze oczy dobrze widziały, potrzeba im odpowiedniego oświetlenia przestrzeni, którą te chciałyby zobaczyć.

Na jakość światła składa się mnóstwo ważnych czynników. Jednym z nich jest temperatura barwowa oświetlenia. Pozwala ona dostosować odpowiednie barwy do wnętrza, w którym obecnie się znajdujemy.

Bardzo istotną rolę w prawidłowym działaniu salonu optycznego odgrywa jego standard. Klienci prędzej skuszą się na odwiedziny w salonie, w którym dostrzegą harmonię barw w połączeniu z odpowiednim oświetleniem, niż na wizytę w miejscu, gdzie jakość światła została pominięta i wzbudza w gościach raczej negatywne emocje.

Wśród niektórych klientów, ogromnym zainteresowaniem cieszą się oprawki z biżuteryjnym elementem. W słabym oświetleniu taki wyszukany przedmiot jest mało zachęcający. Zamiast stać się atutem i powodem wyboru, zostaje on odrzucony.

Również pracownicy salonów optycznych cenią sobie jakość oświetlenia w miejscu pracy. Gdy oświetlenie salonu jest niewłaściwe, dobór kolorów okularów jest mniej atrakcyjny dla klienta czy nawet zupełnie nietrafiony. Może się zdarzyć sytuacja, w której klient po wyjściu z salonu zobaczy kolor oprawki w naturalnym oświetleniu i okaże się on inny niż ten, który widział w słabo oświetlonym salonie. Taki klient może później do nas wrócić z reklamacją lub co gorsza – nigdy nie wrócić.

Właśnie dlatego oświetlenie w salonie optycznym okazuje się być niezmiennie ważne. Zadowolony klient, który chętnie do nas wraca a nawet poleca znajomym, to skarb, o który sami musimy zadbać.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnego doboru opraw okularowych? Zapraszam wszystkich pasjonatów branży okularowej, mających bezpośredni związek z codziennym doborem opraw dla swoich klientów, na oferowane przeze mnie dwudniowe szkolenia Stylisty Opraw Okularowych, które prowadzone są na 1 i 2 poziomie oraz stopniu trzecim MasterClass: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie

>> czytaj także: Typ młodzieżowy_blog18 

Serdecznie zapraszam do obserwowania nas na stronie oraz kontaktu na Facebooku i Instagramie

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.