Okiem uczestników szkoleń

nor
rptnb
rptnb

Nową profesję, którą jest Stylista Opraw Okularowych, stworzyłem z myślą o pracownikach salonów optycznych. To im przekazuję wiedzę, którą gromadzę od 20 lat, by miała ona odzwierciedlenie w kreowaniu wizerunku ich klientów.

Dobrze wyszkolony pracownik salonu optycznego wie jak ważne są wszystkie elementy, które składają się na proces doboru opraw. Na warsztatach zawsze wracamy do źródła, czyli antropometrii. Oglądamy starożytne dzieła wielkich mistrzów, dla których proporcje wyrażały hołd dla piękna ciała ludzkiego. Analizujemy je i zgłębiamy kolejne tajniki wiedzy z zakresu stylizacji.

Tak wielki wybór oprawek, ich grubości, wielkości i konstrukcji jest odpowiedzią na różnorodność ludzi, z jaką na co dzień się spotykamy. Dlatego tak ważnym elementem jest całościowe spojrzenie na klienta. Nasz temperament określa jak, oraz jakie oprawy okularowe nosimy. W tej przestrzeni kryje się dla każdego z nas samo jądro indywidualnego Stylu i Stylizacji.

>> czytaj także: O procesie stylizacji_blog7

Pracownicy salonów potrafią samodzielnie dobierać oprawy okularów swoim klientom według moich autorskich technik, które przedstawiam na szkoleniach Stylisty Opraw Okularowych. Są w stanie zadowolić najbardziej wymagającego klienta, dlatego też są najlepszą wizytówką naszych szkoleń.

Najlepiej o szkoleniach opowiedzą ich uczestnicy:

Prowadzone przez pana Olafa Tabaczyńskiego szkolenie przekazuje wiedzę, która wzbogaca wyobraźnię, pomaga zrozumieć psychikę Klienta, porządkuje podstawowe informacje, uczy zabawy kolorami, a wszystko to łącząc w artyzm. W rezultacie możemy wskazać Klientowi drogę do odnalezienia indywidualnego stylu” – Katarzyna Brejnak, właścicielka sieci salonów.

Kolejnym istotnym aspektem w procesie doboru okularów jest temperament klienta, a także proporcje, do których powinniśmy się zastosować, aby były one dopasowane idealnie” – Ola Leśniewska i Agnieszka Gryś, uczestniczki warsztatów.

Dowiedziałam się, iż określenie temperamentu oraz pigmentacji skóry klienta może być bardzo pomocne w doborze odpowiedniej dla niego oprawy“ – Magda Kęsik.

Ujęła mnie pasja, z jaką przemawiał pan Olaf Tabaczyński – prowadzący szkolenie Stylista Opraw Okularowych. W każdym jego geście widać było, że kocha to co robi” – Agata Jaskulska, pracownica salonu.

Każdy optyk okularowy, chcący świadczyć usługi na najwyższym poziomie, nie powinien przejść obok tego szkolenia obojętnie. Zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona i serdecznie polecam każdemu tak przemiłe spotkanie” – Mariola Kępa, pracownica salonu.

Oferowane przez nas szkolenia Stylisty Opraw Okularowych prowadzone są na 1 i 2 poziomie oraz trzecim stopniu – MasterClass. [link do zakładki: Optyka] Forma dwudniowych warsztatów daje możliwość spojrzenia na dobór oprawek z zupełnie innej strony: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie.

 

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.