Moda okularowa to biznes, styl i smak życia

800x562px8

Nikt z nas z pewnością nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez odzieży. Czy w związku z tym łatwo jest nam funkcjonować bez okularów?

Doskonałym przykładem okularów jako niezbędnej części wizerunku jest film zatytułowany „Śniadanie u Tiffany’ego“ w reżyserii Blake Edwards’a z 1961r.

Okulary są w tym filmie głównym rekwizytem. Zarówno te korekcyjne jak i przeciwsłoneczne, pełnią w nim niezwykle ważną rolę – opisują specyficzne sytuacje scenariusza filmu. Na ich podstawie łatwo również zidentyfikować poszczególnych bohaterów.

Kilkanaście par okularów towarzyszy bohaterom w przeróżnych sytuacjach. Zauważenie, że okulary są elementem stylu życia ikony lat 60‘ (Audrey Hepburn) jest artystyczną zapowiedzią tego, co trwa do dnia dzisiejszego – pozycjonowanie, rekomendacja przez znane osoby.

Dziś, podobnie jak w „Śniadanie u Tiffany’ego”, możemy zaobserwować oprawy okularowe, których funkcja zrównała się i ustąpiła miejsca względom estetycznym. Odnosi się to do technologii oraz kreacji. Podobnie jak rośnie ilość odbiorców mody okularowej, ku górze wznosi się także obszar ich występowania oraz zastosowanie.

Obecnie każda osoba ubrana w modne oprawki może nakręcić własny film ubrany w unikatowe okulary.

Zapraszam na oferowane przeze mnie dwudniowe szkolenia Stylisty Opraw Okularowych, które prowadzone są na 1 i 2 poziomie oraz stopniu trzecim MasterClass: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie

>> czytaj także: Typ młodzieżowy_blog18 

Serdecznie zapraszam do obserwowania nas na stronie oraz kontaktu na Facebooku i Instagramie

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.