Makijaż optyczny

dav
sdr

Kreowaniem wizerunku zajmuję się od ponad 20 lat. Doradzam i szkolę z zakresu stylizacji, wizażu, dobru kosmetyków, makijażu, a także stylizacji opraw okularowych. Właśnie stworzyłem nowy segment na rynku, który nazwałem optical make-up.

Związek strefy fashion i make-up z oprawami okularowymi jest naturalny i przybiera na znaczeniu. Moda to w końcu kształty, kolory i dopasowanie.

Oglądamy pokazy opraw okularowych, przeglądamy zdjęcia, katalogi, podziwiamy kolejne kolekcje. W ten sposób uwrażliwiamy się i inspirujemy. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale zawsze wtedy oglądamy twarze modelek ubrane w makijaż. Modelka – ubrana, uczesana, oświetlona, prezentująca oprawki – prezentuje jednocześnie oprawki, makijaż i twarz.

Na co zwrócić uwagę?

W strefie Stylizacji Opraw Okularowych rozróżniamy dwa rodzaje Optical Make-up:
– dedykowany dla osób noszących oprawki okularowe – gdzie charakter szkieł ma wpływ na rozwiązania techniczne makijażu. Tutaj możemy rozróżnić dwie podstawowe jego formy: dla krótkowidza i dalekowidza.
– drugą nowoczesną formą makijażu optycznego jest ten, którego odbiorcami są osoby noszące szkła kontaktowe.

Każdy z tych makijaży rządzi się swoimi zasadami:

dla dalekowidza – w przypadku szkieł powiększających, oko ulega nieproporcjonalnemu powiększeniu w stosunku do nosa, brwi, ust, uszu i oprawek. Zadaniem takiego makijażu jest optyczne pomniejszenie oczu.

dla krótkowidza – dedykowany dla osób noszących oprawy ze szkłami pomniejszającymi, kiedy to oczy ulegają nieproporcjonalnemu pomniejszeniu w stosunku do wszystkich pozostałych części twarzy. Zadaniem makijażu optycznego jest wizualne powiększenie oczu.

dla osób noszących szkła kontaktowe – tu techniki makijażu porządkowane są innej nadrzędnej zasadzie, a wszystkie produkty aplikowane powinny być w specyficzny sposób.

Kreacji w prezentowaniu kolekcji można się uczyć od artystów. Poprzez doświadczanie nowych kreacji, przesuwamy własną przestrzeń wyobraźni i wrażliwości. Wiele pomysłów zaskakuje, jednak właśnie taką rolę pełni sztuka.

>> czytaj także: Style oprawek na trasie Londyn-Hongkong_blog9 

Jako Stylista Opraw Okularowych zauważam trend dokonywania przez klientów zakupu kolejnych opraw okularowych. Jedyną motywacją takich czynów jest chęć ciekawego prezentowania siebie oraz stylistycznego dopasowania opraw do własnego stylu. Dziś oprawy okularowe stają się częścią rynku make-up. Przemiany tego segmentu rynku lepiej jest obserwować poprzez modę, gdyż kolejna zakupiona oprawka ma za zadanie nic innego, jak nas ubierać.

W związku z ogromnym zainteresowaniem szkoleniem z makijażu optycznego, zapraszam na szkolenia Optical make-up: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie.

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.