Makijaż dla osób noszących soczewki kontaktowe

800x562px1

 

Z jednego z poprzednich wpisów, znamy już zamysł makijaży dla krótko- oraz dalekowidza. Nadszedł czas na przedstawienie trzeciej formy makijażu, który również może się świetnie sprawdzić w salonach optycznych. Jest to makijaż dla osób noszących soczewki kontaktowe.

Rynek soczewek kontaktowych dynamicznie rozwija się na naszych oczach, zarówno w sensie dosłownym, jak i w przenośni 😉 Istnieje grupa osób, która kategorycznie odmawia zakupowi opraw okularowych, a wtedy do akcji należy włączyć właśnie soczewki.

Warto zapoznać klienta również z innowacyjnym rozwiązaniem, którym jest makijaż skierowany dla osoby noszącej soczewki kontaktowe. Należy wiedzieć, że makijaż dla takich osób będzie znacząco różnił się od tego dedykowanego dla osób noszących okulary. Użyjemy nie tylko zupełnie innych kosmetyków, ale również zupełnie innej techniki. Każda z tych rzeczy musi być starannie dobrana, ponieważ niektóre kosmetyki oraz techniki mogą zaszkodzić komfortowi noszenia soczewek.

Odpowiednio wykonany makijaż daje niepowtarzalny efekt oraz swobodę podczas noszenia soczewek. Poza tym pozwala wyrazić siebie, swój styl i osobowość. Makijaż jest niczym świadome i pełne intuicji malarstwo, w którym technika leży u podstaw piękna i komfortu, z całodniowym poszanowaniem dla oczu.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnego doboru opraw okularowych? Zapraszam wszystkich pasjonatów branży okularowej, mających bezpośredni związek z codziennym doborem opraw dla swoich klientów, na oferowane przeze mnie dwudniowe szkolenia Stylisty Opraw Okularowych, które prowadzone są na 1 i 2 poziomie oraz stopniu trzecim MasterClass: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie

>> czytaj także: Typ młodzieżowy_blog18 

Serdecznie zapraszam do obserwowania nas na stronie oraz kontaktu na Facebooku i Instagramie

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.