Jak uwydatnić najpiękniejsze oblicze klientów salonów optycznych?

800x562px2

 

Każdy z nas posiada swój własny wizerunek. Co może nam pomóc w uczynieniu go tym jedynym w swoim rodzaju?

Najbardziej oczywistym elementem kreowania wizerunku w salonie optycznym jest odpowiedni dobór opraw. Aby klient był zadowolony z naszej usługi, musi zostać jak najlepiej obsłużony. Charyzmatyczny doradca to nie wszystko. Sens tego zawodu tkwi w wiedzy potęgującej wieloletnie doświadczenie w branży. Kluczem do sukcesu staje się rozwój.

Branża optyczna to nie tylko tysiące oprawek widniejących w ekskluzywnych gablotkach, podpisanych nazwami znanych marek. Klienci potrzebują więcej możliwości oraz nowości!

Aby w pełni stać się kreatorem wizerunku klienta salonu optycznego, warto zaproponować mu coś więcej niż tylko dobór opraw. Dodatkową usługą może stać się makijaż dla osób noszących okulary.

Każda kobieta posiada swój styl. Jedna woli pozostawić swoją skórę nieskazitelnie naturalną, inne natomiast lubią uwydatniać swoje walory za pomocą makijażu. Ta druga grupa klientek z pewnością nie chciałaby rezygnować ze swojego dotychczasowego stylu. Jako doradcy optyczni, musimy być w gotowości by wspomóc naszego klienta! Należy pokazać mu ‘coś ekstra’, by poczuł się wyjątkowy. Warto pamiętać o tym, że makijaż ma za zadanie uwydatnić to, co najlepsze w naszej naturze, a nie ukazać nam zupełnie inną twarz.

Biorąc pod uwagę styl dobranych opraw, wynik analizy kolorystycznej oraz panujące trendy, jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom to, czego potrzebują. Stajemy się wówczas ich kreatorami wizerunku!

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnego doboru opraw okularowych? Zapraszam wszystkich pasjonatów branży okularowej, mających bezpośredni związek z codziennym doborem opraw dla swoich klientów, na oferowane przeze mnie dwudniowe szkolenia Stylisty Opraw Okularowych, które prowadzone są na 1 i 2 poziomie oraz stopniu trzecim MasterClass: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie

>> czytaj także: Typ młodzieżowy_blog18 

Serdecznie zapraszam do obserwowania nas na stronie oraz kontaktu na Facebooku i Instagramie

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.