Dlaczego kobiety postrzegają więcej barw, niż mężczyźni?

800x562px5

Kobiety postrzegają więcej barw i kształtów

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego tak jest?

Na temat przewagi płci pięknej w tym temacie, zgromadziłem mnóstwo informacji z rynku optycznego oraz własnego praktycznego doświadczenia i obserwacji.

Otóż genetyczne różnice widzenia kolorów występują na poziomie białka (opsyny), które otacza czopki. W wyniku różnic ilości, konstrukcji oraz zdolności do regeneracji tego białka, naukowcy określili, że aż połowa kobiet widzi więcej kolorów i kształtów niż mężczyźni!

Niewiarygodne? Spójrzcie zatem na poniższe dowody, którymi są 3 formy widzenia:

1) Widzenie skotopowe – odbywa się wtedy, gdy jest mało światła i nie widzimy kolorów. Pręciki umożliwiają ich postrzeganie.

2) Widzenie fotopowe – widzenie barw i ich rozróżnianie. Tutaj czopki w są w najbardziej odpowiedzialne za widzenie światła o barwie czerwonej (Red), w mniejszym stopniu za widzenie światła o barwie zielonej (Green) i najmniej za widzenie światła o barwie niebieskiej (Blue).

3) Widzenie pośrednie (zwane mezopowym) – tutaj równocześnie działają pręciki
i czopki. Dzięki temu wspomaga on i uzupełnia widzenie fotopowe i skotopowe.

Podsumowując badania naukowe popierają przewagę kobiet podczas rozróżniania barw czy też kształtów, a to właśnie te cechy są jednymi z najważniejszych w procesie stylizacji opraw okularowych.
Z jednej strony oprawy mają szereg cech technicznych, takich jak waga, zawiasy, nanośniki, mostki, zauszniki, gwinty i wiele innych, jednak z drugiej strony każda oprawa ma swoje cechy indywidualne, właśnie takie jak kształt, kolor, design, materiał oraz proporcje.

Ponadto barwy i kształty dotyczą jednej z 11 technik doboru opraw, które omawiam na swoich szkoleniach. W związku z tym zapraszamy wszystkie Panie z branży optycznej do sprawdzenia swoich umiejętności oraz potencjalnej przewagi w kategorii barw i kształtów. Panów z kolei zapraszamy do tego, by zdobyć profesjonalne umiejętności pod okiem Mistrza Świata w Stylizacji i makijażu. Być może są wśród mężczyzn wyjątkowe przypadki, które naturalnie potrafią dorównać kobietom? -Przyjedź i się przekonaj!

Każdy jest stworzony do wykonywania pracy, która stała się jego pasją. Kluczem do sukcesu jest ciężka, rzetelna praca.
Właśnie dlatego zapraszam wszystkich pasjonatów branży okularowej, mających bezpośredni związek z codziennym doborem opraw dla swoich klientów, na oferowane przeze mnie dwudniowe szkolenia Stylisty Opraw Okularowych, które prowadzone są na 1 i 2 poziomie oraz stopniu trzecim MasterClass: zobacz kiedy jest najbliższe szkolenie

>> czytaj także: Typ młodzieżowy_blog18 

Serdecznie zapraszam do obserwowania nas na stronie oraz kontaktu na Facebooku i Instagramie

Olaf Tabaczyński

Stylista Opraw Okularowych, trener, praktyk.
Międzynarodowy Mistrz Makijażu Profesjonalnego, który to tytuł otrzymał w 1995 roku w Dusseldorfie, oraz Mistrz Polski Makijażu i Stylizacji. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, International Visagist Academy w Szwecji oraz Szkoły Revlon w Wielkiej Brytanii. Od 1993 roku popularyzuje profesjonalne techniki pracy w zakresie stylizacji i kreowania wizerunku. Twórca autorskiego programu szkoleniowego na Wydziale Kosmetologii dla Akademii Medycznej w Bydgoszczy i CM UMK w Toruniu. Jest jurorem Mistrzostw Świata, jurorem Międzynarodowych Mistrzostw Makijażu i PMU oraz członkiem organizacji międzynarodowych, w tym VIP WK International. Założyciel i twórca Akademii Maestro, istniejącej od ponad 23 lat placówki doradczo-szkoleniowej.